Podgorički triatlon i RRM dominacija

Podgorički triatlon i RRM dominacija

Na prethodno održanom triatlon takmičenju na Plavnici, naši članovi su imali više nego zapažene rezultate. Uz naše kapitene, Nikolu Pavlovića koji je osvojio prvo mjesto u disciplini sprint triatlon i Uroša Đuraševića (5. mjesto), svi naši članovi su ostvarili svoja najbolja vremena ili po prvi put probili triatlonsku barijeru!

Photo: Triatlon klub Podgorica

Iako je naš tim prije svega skoncentrisan na poboljšavanje trkačkih performansi svojih članova, slobodno možemo konstatovati da smo uspjeli da u našim članovima probudimo ne samo trkačku, već i plivačku i biciklističku glad. 😁 Ponašajući se kao nezaustavljivi divovi ovog sporta – gazili smo crvenim finišerskim tepihom sa osmijehom na licu i porukom – „Tek smo počeli!“ 😀

Isidora Đurović„Tokom svake trke zamišljam ulazak u cilj. Taj osjećaj je glavni razlog zbog kojeg trčim, a sada i plivam i vozim biciklo. 😁 To je osjećaj koji vam može dati jedino nešto što vam je mnogo važno i zbog čega ste ponosni na sebe i zbog čega su vama važni ljudi ponosni na vas. Moj prvi triatlon?! Wow, what a feeling!“

Photo: Triatlon klub Podgorica

Svi mi koji smo pobijedili sebe jednom ili više puta svjesni smo važnosti našeg možda i najjačeg unutrašnjeg motora – samopouzdanja. Da je ono zarazno, kako je govorio Vince Lombardi, mi smo najbolji dokaz! Ono je „krivac“ zbog kojeg su se neki od nas za trku odlučili u „5 do 12“. 😀

Todor Vujisić – “Odluka za prijavu je pala samo dva dana prije trke! Bilo je pravo uživanje u sva tri segmenta. U prva dva segmenta trke sam prevazišao i svoja očekivanja, što znači da je rad na tehnici plivanja urodio plodom. Biciklo sam odradio jako po planu što je bila motivacija da poslije “pedalanja” trkom koji je mogao biti znatno bolji završim trku. Uglavnom sam prezadovoljan svojim postignutim rezultatom koji je na odnosu na prošlu godinu bolji čak 20minuta! Tu je bio i ostatak RRM ekipe, tako da motivacije nije falilo! Velike pohvale i za organizatore iz TK Podgorica koji su se pobrinuli da događaj bude potpun

Ovi i slični rezultati ne bi bili ništa da ih ne prati iskreno prijateljstvo među našim članovima, međusobna podrška i saradnja, kako na treninzima, tako i na pivu prije ili poslije trke. 😀

Filip Matović – „Razlog da postanem član RRM-a bio je poboljšanje rezultata u trčanju na dugim prugama. Međutim, članstvo u klubu je prevazišlo moja očekivanja. Pored poboljšanja rezultata, koji su uzrok dobro sistematizovanih, kontinuiranih treninga, stekao sam, za mene mnogo vrijednije stvari, a to su neraskidiva prijateljstva i uvijek prijatna druženja, podršku i uvijek dobronamjerne u pohodu na ostvarivanje novih zacrtanih ciljeva. Ako želiš da se aktiviraš, a pritom i da stvarno osjetiš da čuvena parola “u zdravom tijelu, zdrav duh” nije jedna prazna priča, treniraj sa nama i ne sumnjam da ćeš se u isto uvjeriti.“
Photo: Triatlon klub Podgorica

Tog’ dana, na 30+ stepeni, smo mogli da vidimo svu ljepotu druženja i timskog sportskog djelovanja istinskih zaljubljenika u trčanje i povezane triatlonske discipline. Naši članovi su jurili jedni ka drugima, dajući sve od sebe da ne iznevjere povjerenje svojih „saboraca“.

Miloš Đurović„Plavnica, triatlon. Prvi put učestvujem na ovakvom događaju, i to kao dio štafetne ekipe. Rezultat je tu: treće mjesto! Posle toga mogu da kažem samo jedno: dogodine dolazimo po zlato! 🏆

Kad sam se priključio RRM malo sam znao o trčanju. Uz ekipu sam naučio i napredovao mnogo. Iza sebe imam već 4 polumaratona i par kraćih trka. Moj napredak je prepoznat i dobio sam ulogu kapitena u ekipi. Zajedno prelazimo nove kilometre i bilježimo sve bolje rezultate. Jasno je: RRM je najbolja ekipa!“ 💪

Jelena MilatovićSjajna manifestaija, odlična organizacija i nezaboravna atmosfera je ono po čemu će ostati upamćen moj prvi, a podgorički 6. triatlon. Kao član štafete, veoma sam zadovoljna ostvarenim rezultatom i vremenom koje mi je trebalo da istrčim ovih 5km po prepoznatljivoj podgoričkoj vrućini. Jedva čekam nove izazove i nadam se iskušavanju u svim disciplinama. 😊

Triatlonsku priču su takođe ispričali i: Stanka Vujačić, Lidija Nedić, Goran Nedović, Zoran Rakčević, Erol Pepić, Dražen Lukačević, Nemanja Lekić, Bojan Božović, Marko Đurišić, Slobo Musović, Savo Mirković i Stefan Petričević.

Sljedeće godine dolazimo još jači i još brojniji! ✊

RRM tim.

Share this post